Co jest tematem i główną treścią tej strony

e-psycholog.pl

Portal w którym możesz poznać specyfikę pomocy psychologicznej, dowiedzieć się – czym różni się wsparcie, coaching i opieka indywidualna. Także  to – komu potrzebna jest terapia, jak w prosty sposób opanować umiejętności społeczne czy komunikacyjne, jakie umiejętności i co jeszcze… można w sobie rozwijać.

Dlaczego warto poznawać siebie, tak jak i innych oraz jak i dlaczego warto rozwijać swoją osobowość.

Tu przeczytasz też, co robić może psycholog, jak pomaga i czy może oferować swoją pomoc każdemu…. Oraz  na czym polega jego praca: co to są i jakie są podstawowe umiejętność i wiedza psychologa – diagnosty czy terapeuty, interwenta, opiekuna i wychowawcy, tutora czy coacha, trenera czy psychoedukatora. Możesz też zapytać o to, jak każdy z nas w zawodzie: „pomaga” czy „wspiera” a może tylko „uczy” i „pokazuje sobą” – jak coś robić, po co, w jakim celu zmieniać.

Co ważne – możesz poznać oraz zapytać – jakie są ograniczenia tego zawodu…

Sam możesz zapytać to o interesującą cię sprawę, prosić o poradę, rozmowę i dokładnie przedstawić swój problem… osobiście, za pośrednictwem mail’a czy gg, skype’a – lub publicznie, dyskutując o tym, na forum po uprzedniej moderacji przeze mnie twego postu. Wszelkie publikacje wymagają uzgodnienia ze mną i mojej zgody!!!

Możesz wreszcie zapytać o specjalistę – poleconego, godnego zaufania. Gdzie i jak go znaleźć, o sposób kontaktu z psychologiem i terapeutą, diagnostą lub pokrewnej natury – specjalistą (np. terapeutą uzależnień czy psychoprofilaktykiem). To najlepszą i najskuteczniejsza droga rozwiązania problemu.

Spróbuję ci pomóc znaleźć odpowiedź na nurtujące pytania i towarzyszyć w trudnościach, poradzić lub wesprzeć cię – słowem, poradą, ale też – skierować tam,  gdzie powinieneś się udać ze swoimi wątpliwościami i pytaniami – z odczuwanym dyskomfortem oraz największym kłopotem…